Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte tel örgüler de ihtiyaçlar ve zevkler doğrultusunda çeşitlilik kazanmıştır. Bahçe çevrelerinde, spor tesislerinde, özel kuruluşlarda, sanayilerde, askeri alanlarda, site çevrelerinde ve diğer güvenlik bölgelerinde yaygın olarak kullanılan tel örgülerin birçok türü bulunmaktadır.


Tel örgü yaptırmak isteyen kişiler ya da kurumlar dikenli, jiletli, kafesli gibi çeşitleri bulunan tel örgülerden kullanım amaçlarına en uygun tel örgü modelini seçmelidir. Tel örgüye hangi amaçla ihtiyaç duyulduğu ve kullanıcının beklentileri seçim aşamasında önemlidir. Kişiler tel örgü seçimlerinde mutlaka çitlerin ve tel örgülerin özellikleri konusunda uzman olan kişilerden bilgi almalı, seçimlerini bu doğrultuda gerçekleştirmelidir. Üründe kullanılacak malzemeler de uygulanılacak alanın koşullarına uygun olmalıdır. Özellikle darbelere, hava şartlarına karşı dirençli tel örgü ve çitler tercih edilmelidir.


Batı Tel Örgü uzun yıllardır tel örgü, panel çit, otomatik kapı sistemleri ve sürekli genişleyen ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir. Başta tel örgü olmak üzere imalatını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünlerle ilgili bilgi edinmek, ekonomik fiyatlarla kaliteli hizmet alabilmek için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 (312) 385 40 62 numaralı hat üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.
Jiletli, dikenli ve kafes tel örgü modellerinin kaliteli ve uygun fiyat garantisiyle tarafımızdan imalatı gerçekleştirilmektedir. Tüm panel çit ve tel örgü ihtiyaçlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Batı Tel Örgü tüm dikenli tel uygulamalarınızı kalite protokollerine uygun, ekonomik fiyatlarla ve müşteri memnuniyetini esas alarak gerçekleştirmekte, en kısa sürede teslimini yapmaktadır.

Üç tip jiletli tel örgü bulunmaktadır. Bunlar; düzlemsel jiletli tel, düz hat jiletli tel ve helezonik jiletli teldir. Düzlemsel jiletli tel örgü genellikle cezaevi çevrelerinde, askeri bölgelerde, ülke sınırlarında, depo, fabrika gibi alanlarda kullanılır.


Düzlemsel Jiletli Tel Örgü

Helezon Jiletli Tel Örgü

Düz Hat Jiletli Tel Örgü
Düzlemsel jiletli tel örgü uygulaması genellikle panel çitlerin üzerine gerçekleştirilir. Bu tip tel örgü uygulamaları hem uzun yıllar dayanıklılığını ve keskinliğini korur hem de üst düzey koruma sağlar. Villalar, kamu kurumları, arsa çevreleri düzlemsel jiletli tellerin uygulandığı alanlar içerisindedir. En güvenli jiletli teller düzlemsel tel çitlerdir. Fiyatları üretici firmaya göre değişiklik gösterir. Batı Tel Örgü düzlemsel jiletli tel çit uygulamalarını hem uygun fiyata hem de standartlara uygun biçimde gerçekleştirmektedir.Firmamız tarafından düzlemsel, düz hat ve helezonik jiletli tel örgü imalatı gerçekleştirilmektedir.

Jiletli tel örgü son zamanların en çok kullanılan tel çit modelidir. Bunun sebebi jiletli tellerin art niyetli kişiler için caydırıcı niteliğinin bulunmasıdır. Sağlam ve güvenilir yapıları da jiletli tel örgünün tercih edilmesine sebeptir.Üç farklı modeli bulunan jiletli tel örgünün bir diğer çeşidi de helezon jiletli teldir. Helezon jiletli tel genel olarak limanlarda, endüstriyel tesislerde, askeri alanlarda, özel güvenlik gerektiren yerleşim bölgelerinde kullanılmaktadır. Uygulaması duvar üzerine veya yanına, daha önceden bulunan çitler üzerine ve direkt zemine gerçekleştirilebilmektedir. Çit üzerine uygulanırken çatal uç yapılması gerekmektedir. Helezon jiletli tel örgü  özellikle askeri bölgelerde çıkışı engellemek adına bariyer biçiminde uygulanmaktadır.Helezon tel örgü modeli tırmanmayı engelleyici nitelik taşıdığından sıklıkla güvenlik gerektiren bölgelerde tercih edilen tel çit modelidir.

Jiletli tel örgü modellerinden bir diğeri düz hat jiletli tel modelidir. Bu tel örgü sistemi genellikle iş merkezleri, hızlı tren, tarla, otoban, metro ve bahçe gibi alanların çevresine uygulanır. Uygulanan alanlarda ileri düzey güvenlik sağlamaktadır. Düz hat jiletli modeli uzun seneler keskinliğini yitirmez. Bu sebepten oldukça rağbet görmektedir. Paslanmaz tel örgü çeşitlerindendir. Hat biçiminde olduğu için düz hat jiletli tel olarak nitelendirilmektedir. Düz ya da eğri boyun direklerde, birden çok hattın gerdirilmesiyle meydana gelir. Klipsiz üretilmiştir.


KULLANIM ALANLARI
  • Özel Güvenlik Bölgeleri
  • Ülke Sınır Bölgeleri
  • Özel Mülk ve Araziler
  • Ceza Evleri
  • Hava Alanları
  • Villa Çevreleri
  • Petrol Alanları
  • Askeri Bölgeler


TEKNİK ÖZELLİKLER


*0,50 mm Paslanmaz çelik (AISI430)
*0,50 mm galvanizli sac


MALZEME AYRINTILARI

 

*Kalite : DIN 17140
*Çekirdek tel çapı : 2,5 mm
*Kopma mukavemeti : 160 kğ/mm2(min)
*Galvaniz kalınlığı : 200g/m2
Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Jiletli Tel

  • Jiletli Tel